Profesjonalny dostawca usług znakowania laserowego
Skontaktuj się
Profesjonalny dostawca usług znakowania laserowego
Szukaj
pl
Aktualności
Aktualności
Aktualności

Branża laserowa może stanąć przednowymi wyzwaniami!

August 10th at 11:43am

W ostatnich latach laser szybko się rozwija i pojawiają się jeden po drugim różnenowe urządzenia i technologie laserowe. Przemysł laserowy staje się branżą, w której aktywnie wdrażają się duże firmy. Należy rozważyć, w jaki sposób firmy mogą szybkonadążać za tempem rozwoju technologii laserowej i jak zakotwiczyć przyszły kierunek rozwoju. , to także pytanie, które chcą zbadać i odpowiedzieć Światowa Konferencja Przemysłu Laserowego w 2024 r. oraz Światowa Wystawa Przemysłu Laserowego.

Wśródnichnaukowcy i eksperci, którzy wezmą udział w konferencjach i wystawach dotyczących laserów, skupiają się obecniena propozycji przekształcenia wody mydlanej w laser, wierząc, że dziedzina ta ma ogromny potencjał.

Naukowcy odkryli, że blask bąbelków wykonanych z wody mydlanej i barwników fluorescencyjnych zamienia je w maleńkie lasery, które mogą działać jak czujniki ciśnienia. Lasery wytwarzają światło w procesie wzmacniania światła, podczas którego przejście fotonów przez ośrodek stymuluje emisję większej liczby fotonów.

W ten sposób łatwo zrozumieć, że głównymi składnikami lasera są ośrodek wzmacniający światło oraz proces optycznego sprzężenia zwrotnego, który wielokrotnie wysyła ten sam foton przez ośrodek. Co zaskakujące, bańki mydlane spełniają wszystkie te kryteria.

W eksperymencie przeprowadzonym przez zespółnaukowców z Uniwersytetu w Lublanie zbadano wewnętrzną objętość pęcherzyków -niektóre znich miały średnicę mniejsząniż pół milimetra, a inne kilka centymetrów - posłużył do budowy jamy. Aby wzmocnić światło,naukowcy dodali do mieszaniny barwnik fluorescencyjny, który świeci po oświetleniu.

Na koniec badacze skierowali światło ze światłowodu do bańki poprzez soczewkę skupiającą, co spowodowało, że bańka wygenerowała własny laser. Naukowcom udało się wytworzyć optyczne sprzężenie zwrotne, wysyłając światło laserowe do bańki, zatrzymując je w formie pierścienia, gdy było wielokrotnie odbijane z powrotemna wewnętrzną powierzchnię.

Zgodnie z tym stwierdzeniem do uzyskania małego lasera wykorzystana zostanie każda bańka mydlana. „Używamy zwykłego mydła lub mieszanek, które bez problemu możemy kupić dla dzieci. Wtedy wystarczy dodaćniewielką ilość barwnika fluorescencyjnego” – wyjaśnia Matjaž Humar z Uniwersytetu w Lublanie w Słowenii.

Komitet Organizacyjny Konferencji Laserowej 2024 dowiedział się również, że zespół próbował użyć ciekłych kryształów zamiast mydła, co zapewniłoby większą stabilność i trwałość lasera. Daje to równieżnaukowcom pewność, że można je przekształcić w czujniki ciśnienia.

Nie ma wątpliwości, że tonowe odkrycie będzie sprzyjać rozwojowi przemysłu laserowego. W łańcuchu branży laserowej wciąż czekananas wieleniewiadomych i jesteśmy pełni oczekiwań.