Laserový průmysl může čelitnovým výzvám!
Laser se v posledních letech rychle rozvíjí a postupně se objevují různánová laserová zařízení a technologie. Laserový průmysl se stává odvětvím, kde se velké společnosti aktivněnasazují. Je třeba zvážit, jak mohou společnosti rychle držet krok s tempem vývoje laserových technologií a jak ukotvit budoucí směr vývoje. , je také otázka, kterou chtějí prozkoumat a zodpovědět Světovou konferenci laserového průmyslu 2024 a Světovou výstavu laserového průmyslu.
Mezinimi vědci a odborníci, kteří se zúčastní laserových konferencí a výstav, se v současné době zaměřujínanávrh přeměny mýdlové vodyna laser, protože věří, že tento obor má velký potenciál.
Vědci zjistili, že oslnění bublinek vyrobených z mýdlové vody a fluorescenčních barviv znich dělá malé lasery, které mohou fungovat jako tlakové senzory. Lasery produkují světlo prostřednictvím procesu zesilování světla, při kterém průchod fotonů prostředím stimuluje emisi více fotonů.
Tímto způsobem je snadné pochopit, že hlavními složkami laseru jsou médium, které zesiluje světlo, a proces optické zpětné vazby, který vysílá stejný foton skrz médium vícekrát. Mýdlové bubliny překvapivě splňují všechna tato kritéria.
V experimentu, který provedl tým výzkumníků z Univerzity v Lublani, vnitřní objem bublin -některé znich měly průměr menšínež půl milimetru a jinéněkolik centimetrů - byl použit k vybudování dutiny. Pro zesílení světla přidali vědci do směsi fluorescenční barvivo, které při osvětlení září.
Nakonec vědcinasměrovali světlo z optického vlákna do bubliny přes zaostřovací čočku, což způsobilo, že bublina vytvořila svůj vlastní laser. Vědcům se podařilo vytvořit optickou zpětnou vazbu odesláním laserového světla do bubliny a zachycením světla v jakémsi prstenci, když se opakovaně odráželo zpětna vnitřní povrch.
Podle tohoto prohlášení bude k získání malého laseru použita jakákoli mýdlová bublina. "Používáme běžné mýdlonebo směsi, které dětem snadno koupíme. Pak stačí přidat malé množství fluorescenčního barviva," vysvětluje Matjaž Humar z Univerzity v Lublani ve Slovinsku.
Organizační výbor laserové konference 2024 se také dozvěděl, že se tým pokusil použít tekuté krystaly místo mýdla, díky čemuž by byl laser stabilnější a měl delší životnost. To také dává vědcům jistotu, že je lze proměnit v tlakové senzory.
Není pochyb o tom, že tentonový objev podpoří rozvoj laserového průmyslu. V řetězci laserového průmyslunanás stále čeká mnohoneznámých, které prozkoumáme, a jsme plni očekávání.